NEMOVITOSTIMOAP.CZ
NEMOVITOSTIMOAP.CZ
« zpět na výpis

Pilotní projekt "Byty pro studenty" odstartován

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nabízí studentům k pronájmu prvních 6 bytů v domech v ulici Jílová 27, 31 a 33. Jedná se o bytové jednotky o velikosti 3+1. V případě zájmu hodláme vytipovat a opravit další byty vhodné pro studentské bydlení.
Pilotní projekt „Byty pro studenty“ byl odstartován

Pronájem probíhá formou standardního výběrového řízení (zveřejněno na www.nemovitostimoap.cz). Mimo běžně požadované doklady, žadatel musí předložit i potvrzení o studiu. Minimální nájemné je stanoveno na 25 Kč/m²/měsíc.

„V závěru loňského roku jsme schválili snížení nájemného v lokalitě ulic Jílová, Spodní a Vaškova v Přívoze na částku 35 korun za metr čtvereční měsíčně, a to na dobu dvou let. Byty pro studenty nabízíme za ještě výhodnější cenu. Naším záměrem je vrátit zpět do Přívozu kvalitní a do určité míry zajímavé bydlení pro nájemníky, kteří si prostě nemohou z nejrůznějších důvodů pořídit dražší bydlení například v centru města. Zájem o byty v této lokalitě se v poslední době zvýšil. Právě vysokoškoláci se na nás obraceli s žádostmi o levnější pronájmy v obecních bytech. Vycházíme jim tedy vstříc a věříme, že mladí lidé najdou zatím na Jílové ulici příjemné místo ke studentskému životu,“ říká místostarostka Petra Bernfeldová.

Tento web navštívilo již 1121893 uživatelů
Tento web navštívilo
již  1121893  uživatelů.