NEMOVITOSTIMOAP.CZ
NEMOVITOSTIMOAP.CZ
« zpět na výpis

Veřejné dražby bytových a nebytových prostor budou zahájeny v červnu

Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na svém jednání dne 27. března 2014 rozhodla o společnosti, která bude provádět veřejné dražby vybraného majetku. Dražby chceme zajistit v červnu.

„Rozhodli jsme se, že nabídneme některé pro nás nezajímavé a dlouhodobě volné bytové a nebytové jednotky formou veřejných dražeb. Jejich prodej byl schválen zastupitelstvem už v září loňského roku a až dosud jsme intenzivně hledali vhodnou dražební společnost splňující veškeré podmínky veřejné zakázky. Provedli jsme rozsáhlý průzkum trhu. Zajímala nás především firma, která v posledních třech letech dražila nemovitosti pro územně samosprávný celek a má v této oblasti bohaté zkušenosti i vzhledem k objemu zajištěných zakázek. Partnerem obvodu se stává Ostravská aukční síň, která dražby prvních patnácti bytů a tří nebytových prostor zahájí v červnu,“ říká místostarostka Petra Bernfeldová.

Vybraná aukční síň působí na trhu s nemovitostmi od roku 1993. Aukční síň zpracuje dražební vyhlášku, zajistí odhad ceny a před každou dražbou zveřejní informace minimálně v některém z regionálních deníků. „Věříme, že prostory, o něž nebyl dlouhodobě zájem, konečně najdou nové majitele a pokladna se z těchto prodejů doplní o tolik potřebné finanční částky, které posílí údržbu a opravy stávajícího bytového fondu,“ doplnila místostarostka.

Tento web navštívilo již 1121904 uživatelů
Tento web navštívilo
již  1121904  uživatelů.